Bilgi ve tutkuyla araştırıyoruz

Bütünsel doğal kozmetikler ve antropozofik ilaçlar konusunda uzmanız. Ürünlerimizi bu şekilde araştırıyor ve geliştiriyoruz.

Etkili ve güvenli

Etkili ve güvenli: tüm ürünlerimiz bu iki temel niteliğe sahip olmalıdır. Ama aynı zamanda çekici, besleyici, yatıştırıcı, iyileştirici ve nazikçe canlandırıcı olabilirler. Bu amaçla, araştırma ve geliştirme alanında çalışan 100'den fazla uzmanımız var.

Bütünsel doğal kozmetikte uzmanız

Doğal kozmetiklerimiz güzelliğinizi, sağlığınızı ve bütünsel iyiliğinizi beslemek için tasarlanmıştır. İster el kremi, ister vücut losyonu, ister vücut yağı olsun, sadece bedeni değil, aynı zamanda zihni ve ruhu da önemser. Uzun yıllara dayanan bilimsel ve dermatolojik uzmanlığımızın yanı sıra insan anlayışımız, ürünlerimizin her birinde yer almaktadır. Cildin ihtiyaçlarını ele alırken, uzmanlarımız altta yatan kök nedenleri de araştırır. Antropozofinin doğa ve insan görüşünden ilham alarak, etkili formülasyonlar oluşturmak için doğadan, faydalı maddelerden yararlanarak özel çözümler buluyoruz. Her Weleda ürününde, cildin ötesine geçen özel bir kalite keşfedebilirsiniz.

Salutogenesis – kendi kendini iyileştirme yöntemiyle sağlık

İnsanları sağlıklı tutan nedir? Salutogenesis, bedeni ve zihni yeniden dengelemek, güçlendirmek ve hastalıklardan korumak için harekete geçirebileceğimiz, vücudun kendi kendini iyileştirme gücüne bakar.

Aktif maddeler ve etkinlik

Aktif içeriklerimizin seçilmesi ve geliştirilmesine bütünsel bir yaklaşım getiriyoruz. Bilgi ve uzmanlıkla desteklenen 100 yıllık deneyime dayanarak, etkili, yüksek kaliteli ve yenilikçi doğal kökenli bileşenlerle formüller geliştiriyoruz.

Bir ürün serisi için yeni bir ekstrakt seçmeden önce, hem ekstraktın hem de geldiği bitkinin özellikleri hakkında derinlemesine araştırma yapıyoruz. Örneğin, nemlendiricilerimizden biri için dikenli armudu inceledik. Bu bitkinin özellikleri cildi destekleyebilir mi? Nemi nasıl tutar? Bu nitelikleri ciltle nasıl paylaşabilir?

Weleda doğal kozmetik ürünlerinde, cildin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için bitki özleri, uçucu yağ ve tohum yağları gibi belirli aktif bileşenleri birleştiriyoruz. Ve daha da ileri gidiyor, İsviçre'deki Goetheanum'daki araştırma enstitüsü ile birlikte, bitkilerin özelliklerinin insanlarla nasıl ilişkili olduğunu araştırıyor ve şöyle sorular soruyoruz; hangi bitki türleri hassas cildi destekleyebilir? Neden bir bitkinin belirli kısımları, pürüzlü cilt dokusunu iyileştirme adına kullanılan besleyici bir kremde daha uygundur?

Yüksek kaliteli doğal kozmetikler geliştirmek çok zaman ve deneyim gerektirir

Dr. Bernhard Irrgang, Doğal ve Organik Kozmetik Ar-Ge Başkanı

Weleda doğal kozmetik ürünleri NATRUE sertifikalıdır

Doğal ve organik kozmetik ürünlerin resmi bir tanımı olmadığı için, 2008 yılında bir kalite mührü oluşturmak için ortaklarımızla güçlerimizi birleştirdik: NATRUE. Herkesin anlayabileceği ve kavrayabileceği şeffaf kriterlere sahip olmaya büyük önem veriyoruz. İşte bu nedenle, nemlendirici kremden ayak kremine kadar tüm kozmetik ürünlerimiz istisnasız olarak NATRUE'nun sıkı standartlarına göre bağımsız uzmanlar tarafından sertifikalandırılmıştır. Konu kalite olduğunda Weleda gereksinimlerin ötesine geçer. Bu bizi doğal kozmetiklerin en tavizsiz üreticilerinden biri yapmaktadır.

Kokularımız için özel bir Uzmanlık Merkezi

Weleda ürününü cilde uygulamak, saf ve doğal koku bileşimi ile duyulara ilham vermek demektir. Kokular, ürünlerimizin bütünsel etkisinin önemli ve vazgeçilmez bir parçasıdır. Weleda Competence Center'daki parfümörlerimiz, doğal kozmetiklerimizin etkilerini destekleyen ve tamamlayan kokular oluşturmak için doğal esansiyel yağları birleştirmektedir.

Aromaterapiden ilham aldık

Weleda'nın ilk günlerinde bile, doğal kozmetiklerimizde, uyarıcı biberiye veya yatıştırıcı lavanta gibi içeriklerimizde aktif maddeler olarak uçucu yağlar kullanıldı. Yıllar içinde, aromaterapiden edindiğimiz bilgi birikimimizi kokularla ilgili zengin deneyimlerimize dahil ettik. Parfümörlerimiz, koku kompozisyonları geliştirirken doğadan ve çiçekli bitkilerin, kozalaklı ağaçların ve yaprakların zengin aromalarından ilham almaktadır. Uçucu yağlar, bitkilerin saf kokularının duyuları harekete geçirmesi için ustalıkla birleştirilmektedir.