Doğal İçerikler Kullanıyoruz

Yüksek kaliteli bitki yağları, doğal özler ve uçucu yağlar ile üretilen sertifikalı kozmetik ürünlerimiz hem cildinize hem de çevreye iyi davranır.

Doğal cilt bakım felsefemiz

Kişisel bakıma bütünsel bir yaklaşım getiriyoruz. Bizim anlayışımızda vücudunuza bakmak sadece güzelliğe değil aynı zamanda sağlığa da hizmet eder. Bunu yapmak için beden, zihin ve ruh arasındaki sağlıklı dengeyi destekleyen ürünler geliştiriyoruz. Felsefemiz; doğanın bilgeliği ve erdemli özelliklerinden yola çıkarak, cildin kendi öz gücünü harekete geçirmek adına doğal aktif bileşenlerin etkilerini bir araya getirmektir. Öncü bitkilerimiz benzersiz cilt bakım serilerimizin her birine özel bir karakter kazandırır. Öncü bitkiler farklı yaşam evrelerindeki ihtiyaçlarımızın simgesidir ve ürünlerimizin etkinliğine katkıda bulunur. Örneğin nar, yenileyici ve antioksidan özelliklere sahiptir. Doğanın ve insanın yaşam süreçlerinin birbirine bağlı olduğuna inanıyoruz. Bu ilişkiyi anlamak, bitkinin doğal faydalarından yararlanmamızı sağlar.

Aktif bileşenlerimiz doğadan gelir

Doğal kozmetik ürünlerimiz doğal bitki yağları gibi değerli bileşenler içerir. Bütünsel formülasyonlarımızın genel etkinliğini desteklemek için doğal esansiyel yağlar, bitki özleri ve diğer yüksek kaliteli bileşenlerle birlikte çalışırlar. Cildinizin yenileyici ve antioksidan desteğe mi ihtiyacı var yoksa esas olarak neme mi ihtiyacı var? Cildin özel ihtiyaçlarına cevap verebilmek için farklı yağları ve özleri birleştiriyoruz. Kaliteli cilt bakım ürünlerimizde kullandığımız yağlar kayısı çekirdeği, argan ağacının meyveleri, nar çekirdeği, buğday çekirdeği, deniz topalak veya çuha çiçeği tohumlarından elde edilmektedir. Beyaz ebegümeci veya nem tutucu dikenli armut gibi çeşitli bitkilerden etkili özler elde etmekteyiz. Weleda Skin Food, 1926'dan beri organik hercai menekşe, papatya ve nergis çiçeği özleri içeren etkili formülü sayesinde insanların cildine özen göstermektedir.

Calendula tentürü nasıl yapılır?

Farklı ürünlerde kullanılmak üzere çeşitli tentürler üretiyoruz. Örneğin, aynısefa (Calendula) tentürü, kullanılacağı ürüne bağlı olarak, aynısefa bitkisinin tamamından veya bitkinin belirli bölümlerinden elde edilen maddelerin özüdür. Ekstraksiyon yöntemlerimiz, bitkinin doğal niteliklerini ve özelliklerini mümkün olduğunca korur. Kullandığımız özütleyici maddeler arasında alkol, su, tuzlu su çözeltisi ve yağ bulunur. Bir tentür oluşturmak için, taze ezilmiş nergis bitkileri bir özütleyici madde ile karıştırılır. Sürecin her adımı kontrollü bir ortamda titizlikle gerçekleştirilir. Bu şekilde aynısefa bitkisinin özelliklerinin mümkün olan en iyi kalitede tentür içine salması sağlanır.

Bitkisel yağlar cildiniz için neden faydalı?

Bitkiler güneşin ışık ve ısısını emerek şeker gibi maddelere dönüştürürler. Birkaç aşamada bunlar, lipidleri oluşturan ve tohumlarda depolanan maddelere dönüştürülür. Bitki tohumlarından, çekirdeklerinden elde edilen yağ ve besleyici vitaminlerin yanı sıra doymuş ve doymamış yağ asitleri açısından da zengindir. Saf bitki yağları, bileşim olarak insan cilt bariyerinin lipidlerine benzer, bu nedenle cilt tarafından emilebilir ve vücut tarafından metabolize edilebilirler. Cildin üst katmanlarına kolayca nüfuz eder ve lipit içeriğini tamamlayıp nem kaybını önleyerek cildin doğal işlevlerini destekler. Bitkisel bazlı yağların aksine, mineral yağlar sızdırmazlık etkisine sahiptir (yani cilt yüzeyinde sabit dururlar) ve vücut tarafından metabolize edilemezler.

Ürünlerimizde bulunan içeriklerle ilgili bilgileri tüm açıklığıyla paylaşıyoruz.

Tüm doğal kozmetik ürünlerimiz, INCI (Kozmetik Bileşenlerin Uluslararası İsimlendirmesi) tarafından belirtilen terminolojiye göre, ilk bakışta kafa karıştırıcı görünebilecek bir içerik listesi içerir. Bunun nedeni, Avrupa Birliği, ABD ve Japonya'da kozmetik içeriklerinin uluslararası standart isimlere göre belirtilmesi gerektiğidir. Açık ve şeffaf olmak istiyoruz. Bu nedenle, ana sayfamızda - ve yer izin verirse, ambalajlarımızda da - uluslararası INCI beyanı ile birlikte ilgili ülke dilinde bir içerik listesi sunuyoruz. Bu, kozmetiklerimizde kullanılan bileşenleri kolayca tanımlamanızı sağlar.

Ürünlerimiz neleri içermez?

Bazı kozmetik ürünler, küçük mikroplastik boncuk ve silikon gibi sıvı plastikleri nehirlere ve okyanuslara sızdırarak çevreyi kirletir. Bizler bu maddeleri kullanmıyoruz. Örneğin Birch Body Cleansing Peelingimizde karnauba ve balmumundan yapılmış çevre dostu boncuklar kullanılır. Bu anlamda kalite ve sürdürülebilirliğin el ele gittiğine inanıyoruz.

Bir ürünün, parçalarının toplamından daha fazlası olduğuna inanıyoruz.

Weleda doğal kozmetik ürünlerini kullandığınızda bunların değerlerimizi ve kalite standartlarımızı yansıttığına emin olabilirsiniz

  • %100 Natrue sertifikalı doğal kozmetik
  • Sertifikalandırılabilir hammaddelerin %80'den fazlası organik tarımdan elde edilmiştir.
  • Mikroplastikler, genetiği değiştirilmiş bileşenler ve petrol türevi bileşenler içermez.
  • İnsanlara, bitkilere ve hayvanlara saygıyla elde edilen hammaddeler kullanılır.
  • Üretimde Yenilenebilir Enerji kaynakları kullanılır.
  • Weleda parfüm uzmanları tarafından geliştirilmiş %100 Doğal kokular

Weleda doğal kozmetikleri sertifikalıdır.

Ürünlerimizin ne kadar doğal olduğunu ambalajlarında görebilirsiniz. Weleda ürünlerinde NATRUE mührü bulunmaktadır. Bu mühür söz konusu içerikler olduğunda katı standartların korunmasını garanti eder. NATRUE, doğal ve organik kozmetiklere odaklanan, kâr amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluştur. NATRUE sertifikası için ürünler yalnızca üç kategoride hammadde içerebilir: doğal hammaddeler, doğala yakın hammaddeler (modifiye doğal malzemeler) ve doğaya özdeş hammaddeler. Doğal kozmetikler ile organik kozmetikler arasında ayrım yapan iki farklı sertifika standardı vardır. NATRUE sertifikalı tüm ürünlerde sentetik kokular, silikonlar, mikroplastikler, nanoplastikler ve parafinler gibi petrol bazlı hammaddeler kullanmaktan kaçınılır.

Hammaddelerimizi sürdürülebilir ve sorumlu bir şekilde tedarik ediyoruz

Hammadde tedarikine büyük önem veriyoruz. Doğal kaynakları nasıl topladığımız, büyüttüğümüz ve işlediğimizin dünyamız üzerinde derin bir etkisi olduğunun farkındayız. Bu nedenle kâr amacı gütmeyen kuruluş UEBT'nin standartlarını korumayı taahhüt ettik. Bu, doğal içeriklerimizi elde ederken insanlara ve biyolojik çeşitliliğe saygılı davranmak anlamına gelir.