Hikayemiz bir vizyonla başlıyor

Kurucularımızın cilt bakımındaki çığır açıcı vizyonu, bugün bize hala ilham vermeye devam ediyor. Bu sayede ürünlerimizin sunduğu güzellik, doğa ve insan ile uyum içinde ortaya çıkıyor.

Vizyonumuz sağlıklı bir dünya

Weleda kurulmadan önce, Rudolf Steiner 1920'de Doktorlar için İlk Kursunu düzenledi. Bu dersler dizisi kimyager Oskar Schmiedel tarafından organize edildi. Ertesi yıl, Oskar Schmiedel tarafından kurulan İsviçre'deki "Goetheanum'daki Laboratuar" devralındı. Almanya'daki Schwäbisch Gmünd'de ilaç ve cilt bakım ürünlerinin ticari üretimi başladı. Aynı yıl, Ita Wegman şimdi İsviçre'de Arlesheim Kliniği olan şeyi kurdu. Antroposofiden ilham alan yeni fikirler üzerine inşa edilen kurucularımız, insanları ve doğayı birbirine yakınlaştıran cesur bir vizyon geliştirdi.

Antropozofi nedir?

Antropozofi bağlantıları araştırır. Weleda'da, insanlar ve bitkiler arasındaki uyumlu bağlantıyı anlamamız, daha iyi doğal ürünler geliştirmemizi sağlar. Antropozofik tıp, insana bütünsel bir bakış açısı getirir ve beden, zihin ve ruh arasında sağlıklı bir dengeyi destekler.

Kurucularımıza ne ilham verdi?

Weleda, daha iyi bir gelecek için özlem duyan ve yeni yönlere giden insanlar tarafından kuruldu. Doktor Ita Wegman ve filozof ve bilim adamı Rudolf Steiner, doğa ile insan vücudu, zihin ve ruh arasındaki bağlantıları fark ettiler. Doğal içerikli ilaçlar ve vücut bakım ürünleri üretmeye başladılar. İnsanlar ve doğa arasındaki bağlantı, güzelliğiniz için yaptığımız ürünlerde ve iş yapma şeklimizde görülebilir ve hissedilebilir.

Tıp kursundan şifalı bitki bahçesine...

  • 1920'de Rudolf Steiner doktorlara ve tıp öğrencilerine bir dizi konferans verdi. Doktorlar için İlk Kurs olarak bilinen bu, antropozofik tıbbın doğuşuna işaret ediyordu.
  • Eylül 1920'de doktor Ita Wegman, İsviçre'nin Arlesheim kentinde “büyük elma ağacı olan küçük bir ev” satın aldı. 1921'de bu, dünyanın ilk antropozofik kliniği olan Arlesheim Clinic (Ita Wegman Antropozofik Kliniği olarak da bilinir) oldu.
  • 1921'de Almanya'nın Schwäbisch Gmünd kentinde farmasötik ve cilt bakım ürünlerinin ticari üretimi başlatıldı.
  • 1922'de Almanya'nın Schwäbisch Gmünd kentinde ilk şifalı bitki bahçesi kuruldu. Bugün, dünyanın dört bir yanındaki sekiz Weleda bahçemizde biyodinamik tarım ilkelerine göre şifalı bitkiler yetiştiriyoruz.

Ürünlerimiz tüm dünyada

Doktorlar, eczacılar ve benzer düşünen insanlar güçlerini birleştirdi ve dünya çapında kendi Weleda şubelerini kurdu. Bugün 50'den fazla ülkede ilaçlarımızı ve doğal kozmetik ürünlerimizi bulabilirsiniz. Weleda'nın 20 ülkede yan kuruluşları bulunmaktadır. Hammaddelerimizi dünyanın her yerinden tedarik ediyoruz. Etik BiyoTicaret Birliği'nin (UEBT) ortak başlatıcısı ve üyesi olarak, tüm doğal hammadde tedarik zincirlerimizde katı etik kriterlerin uygulanmasını sağlıyoruz. Tıbbi bitkilerimizi, dünya çapındaki sekiz Weleda bahçemizde biyodinamik tarım ilkelerine göre yetiştiriyoruz.