aile

Hamilelik Döneminde Cilt Bakım İpuçları

Çatlakları önlemeye ve cildi desteklemeye yardımcı olan bakım ritüelleri

Hamilelik sırasında artan östrojen seviyesi cildin esnekliğini artırır. Aynı zamanda, kilo alımı nedeniyle de bağ dokusu büyük ölçüde gerilir. Doğal yağlarla yapılan düzenli masajlar çatlakları önlemeye yardımcı olabilir. Özellikle karın masajları bebeğinizle erken temas kurmanın bir yoludur.

Çatlaklara ne sebep olur?

Gebeliğin ilk üç ayında vücutta meydana gelen hormonsal değişiklikler nedeniyle cildin bağ dokusu esnemeye başlar. Karın, bebeğe büyümesi için yeterli alan sağlamak için esner. Karnınızın altının elastik lifleri, kilo alımı nedeniyle aşırı gerilebilir veya yırtılabilir. Bu, stria olarak da adlandırılan çatlaklara neden olur.

Çatlaklara karşı ne yardımcı olur?

Altı aylık dönemin sonlarına doğru, büyüyen karnın daha belirgin olduğu dönemde, birçok kadın, doğumdan sonra karın ve kalçalarında çatlak izlerinin kalıcı olacağından endişe etmeye başlar. Bu süre zarfında esneyen cildinize düzenli olarak bakmanız ve genel olarak kendinizle ilgilenmeniz önemlidir. Yatıştırıcı dokunuşlar, bedeninizde meydana gelen değişiklikleri fark etmenize yardımcı olabilir. Çatlaklar genelde tamamen önlenemez, ancak düzenli yağ masajları cildin elastikiyetini artırarak bunların oluşmasını veya görünümünün azalmasını önlemeye yardımcı olabilir. Hamileliğin başlangıcından emzirme döneminin sonuna kadar her gün karın, kalça ve göğüslere hafif dairesel hareketlerle yağ ile masaj yapın.

Doğal bitki yağları cildi korur

Anne adayları için cilt bakım ürünlerimiz yüksek kaliteli bitkisel yağlardan üretilmiştir. Özel bir dönem, özel bakım gerektirir. Weleda Anne ürünleri, tıptaki onlarca yıllık deneyim ve uzmanlığa dayalı olarak ebeler ve eczacılarla iş birliği içinde geliştirilmiştir. Özellikle hamilelik ve emzirme döneminde ortaya çıkan cildin ihtiyaçlarını ele alır.

Badem ve organik jojoba yağı içeren saf ve doğal Weleda Anne Çatlak Yağı, cildin nemini korur. E vitamini açısından zengin buğday tohumu yağı içeren formül, düzenli masajlarla birlikte cildin esnekliğini ve renk tonunu eski haline getirir.

Benim için Weleda Anne Çatlak Yağı, hamileliğin bütünüyle ilgilenen örnek bir üründür çünkü hamileliğin her döneminde çalışır. Kıymetli doğal yağlar ve arnika özünden oluşan bu formülle, bir kadın çocuğuyla yakın bir bağ kurarken cildine de bakım yapabilir.

Ute Wronn, Weleda’da Ebe

Bütünsel bir etki için doğal yağlar

Weleda Anne Ürünleri, sadece doğal yağlar ve bitki özleri ile kokulandırılmıştır. Weleda Anne Çatlak Yağı’nın kokusu, hamilelik sırasında duyuları yatıştırmak için tasarlanmıştır. Gül, portakal çiçeği ve mürün narin çiçeksi kokusu sizi rahatlık içinde sararak güvende ve sakin hissetmenize yardımcı olur.

Özenli vücut bakımı için püf noktaları

Özenli, sevgi dolu bir vücut bakımı ritüeli, cilt üstünde görünenden daha fazlasıdır. Bebeğinizle iletişim kurmanın ve kendinizi doğuma hazırlamanın harika bir yoludur:

  • Vücudunuzla ilgilenmek ve kendinize özen göstermek için zaman ayırın.
  • Yağ masajları, günlük cilt bakımı ritüelinize harika bir şekilde eklenebilir. Masaj sırasında dikkatinizi karnınıza çekin. Bebeğinizin hareketini hissedebilir ve ona ellerinizle dokunabilirsiniz.
  • Hamileliğin ilk haftalarında göğüsler değişmeye başlar. Weleda Anne Çatlak Yağı ile yapılan nazik bir masaj, göğüslerdeki gerginliği gidermeye yardımcı olur.
  • Anne için iyi olan şey bebek için de iyidir. Kendinize özenli ve sevgi dolu bakarsanız, bebeğiniz için de aynısını yapmış olursunuz.

Besleyici cilt bakım yağımız tek seferde tüm ihtiyaçları karşılar. Yatıştırıcı bir masaj, bebekle keyifli bir zaman geçirmeye ve günlük yaşamdan uzaklaştığınız bir molaya dönüşür. Aynı zamanda, yumuşak çiçek kokusu bir dinginlik hissi uyandırarak, önünüzdeki zorluklarla sakin ve güvenle yüzleşmenizi sağlar.

Ute Wronn, Weleda’da Ebe

Ebeler ve eczacılar tarafından özenle geliştirilmiş doğal ürünlerimiz, 20 yıldır hamilelik ve emzirme döneminin özel ihtiyaçlarını karşılamaktadır.