Aile

Ebeveynler ve ebeler neden nesiller boyunca Calendula Bebek Yağı'na güvendiler?

Doğadan üç farklı kullanıma sahip tek bir yağ; bebek cilt bakımı, bez bölgesinin temizlenmesi ve masaj uygulaması. Ebeveynler ve ebeler nesiller boyunca parfümsüz organik susam yağı ve aynısefa özü ile formüle edilmiş Weleda Calendula Bebek Yağı’na güvendi. 2019 yılı ise Calendula Bebek Yağının 60. yaş günüydü.

Yenidoğan bebekler dünyaya geldiklerinde sıcaklığa ve korunmaya ihtiyaç duyarlar. Doğum sonrası bebeğin hassas cildi henüz tam olarak gelişmemiştir. Yetişkin cildinden beş kat daha ince olmasına rağmen, bir bebeğin cildinin ilk günden itibaren önemli bir görevi vardır: çevrelenmiş yenidoğan organizmayı korumak. Deri aynı zamanda iç ve dış dünya arasında bir bariyer görevi görür. Bu nedenle, bir bebeğin cildinin doğru gelişimi için iyi cilt bakımı önemlidir.

Doğduktan sonra bebeğin hassas cildi henüz tam olarak gelişmemiştir.

Yenidoğan bebeğinizin cildini bebek yağı ile koruyun

Antroposofik yaşam görüşüne göre, bebekler yaşamlarının ilk yıllarında yavaş yavaş büyürler. Çevrelerini tanımayı ve duyularıyla algılalamayı öğrenirler. Bebek cildi yetişkin cildi kadar olgun değildir. Bu nedenle, bebek cilt bakım ürünlerindeki bileşenler, bebeklerin cildinin özel ihtiyaçlarına göre seçilmelidir. Bebeğinizin cildini nazikçe yağlamak veya bebeğinize sevgi dolu bir masaj yapmak, bebeğinizin cildinin gelişimini destekleyecek ve çocuğunuzun kendi vücudunu daha iyi anlamasına yardımcı olacaktır. Masajlar ebeveyn ile bebek arasındaki bağı da güçlendirdiği için bebeklerin kendilerini güvende hissetmelerini sağlar, böylece kelimenin tam anlamıyla kendi ciltlerinde kendilerini rahat hissedebilirler.

Yenidoğanlar dünyaya geldiklerinde sıcaklığa ve güvene ihtiyaç duyarlar.

Bitkisel yağları bu kadar özel yapan şey

Bitkiler fotosentez yoluyla güneş ışığından gelen enerjiyi tıpkı şeker gibi bir maddeye dönüştürür ve bunlar daha sonra lipitlere dönüştürülerek tohumlarda depolanır. Diğer bir deyişle bitkiler güneş ışığını emer. Bitkinin tohumları ve çekirdekleri, yağlarının kullanıma hazır hale getirilmesi için preslenir. Weleda, Calendula Bebek Yağı formülasyonu için susam tohumu yağı kullanmıştır. Susam tohumu yağı, E vitamini gibi doğal antioksidanlar içerir. Cilt tarafından kolayca emilir ve güçlü bir cilt bariyeri oluşumunu destekler.

Weleda Calendula Bebek Yağı 1959'dan beri..

60 yıldır bebek bakımında tecrübe edilmiş, güvenilen ikili: Calendula ve Susam yağı

Sarı-koyu çiçekleri ile aynısefa bitkisi (aynı zamanda kadife çiçeği ve altın çiçek olarak da bilinir)  haziran ayından sonbaharın sonlarına kadar parlak çiçeklerini güneşe doğru çevirir. Uzun çiçeklenme döneminde, bitkinin hızla büyümesinin devam etmesi, aynısefa çiçeğinin muazzam canlılığının bir işaretidir. Güneşin tüm faydalı ışınlarını yaprakları ve gövdesi tarafından emilen Aynısefa çiçeği, hassas ve tahriş olmuş ciltlerin yenilenmesine, bariyerinin güçlenmesine ve onarılmasına yardımcı olmaktadır.

Calendula özleri,  bebeklerin hassas cildini korur ve yatıştırır. Cildi temizlemek için tahriş olmuş cildi ağırlaştırabilecek köpürtücü maddeler kullanmak yerine nazik, besleyici bir yağ kullanmak bebeğinizin hassas cildi için çok daha iyidir.

Calendula Bebek Yağı Öncesi & Sonrası

Ebeler, anneler ve babalar nesiller boyunca kullanımı oldukça basit ve etkili olduğu için Calendula Bebek Yağı'na minnettar:

"Büyük bir hayranıyım! İki kızım da artık yaşını aldı Calendula Bebek  Yağı'nı her ikisinde de kullandık. Sevdiğim özelliği, birden fazla işlevi olması; bebek masajı, bebek bezi bakımı ve cildi kusursuz bir şekilde temizlemesi. İki kız dünyaya getirdim ve ayakta tedavi ile birkaç saate eve geldik. Doğum sonrasında  yağ olmadan deriden yapışkan dışkıyı (mekonyum) çıkarmak neredeyse imkânsız ve oldukça uğraştırıcıdır. Bu yüzden bebek yağı en pratik çözüm olmuştur. Daha sonra, tüm bebek bezi kullanım sürecinde, cildi hem temizlemek hem de beslemek için kusursuzdu. Benim için Calendula Bebek Yağı  bakım ve temizliği aynı anda sağlayan ikisi bir arada bir ürün olmuştur.”

Sonja Kraus

Müşteri Hizmetleri ve Satış, Weleda AG