Geçmişten Bugüne Weleda

Weleda Fransa

Weleda 5 kıtada 50'den fazla ülkede 20 şirketten oluşmaktadır.

Weleda dünya çapında 35.000 futbol sahası eş değerinde, 248 km2'lik bir alanda organik tarım alanında kendi ürünlerini yetiştiriyor.

Weleda 23 hektar alanda  1000 civarında kuş türü ve 30'dan fazla yabani arı türü yetişen, 1000'den fazla bitki türüne ev sahipliği yapan, Avrupa'nın en büyük tıbbi bitki bahçelerinde kendi hammaddelerini yetiştirmektedir.

Weleda ürünlerinde 120'den fazla bitki çeşidi bahçelerden taze toplanarak üretimde kullanılmaktadır.

Weleda dünyanın en büyük organik hammadde alıcılarından biridir ve her yıl 1000'den fazla doğal içerik Weleda ürünlerinde kullanılmaktadır.

Weleda'nın kullandığı tüm bitkisel içeriklerin (2.000 tondan fazla) yaklaşık % 81'i organiktir.

Weleda'nın dünya çapında 50'den fazla uzun vadeli kontrat ile alım garantisi verdiği organik çiftçilerle ortaklığı vardır.

Weleda 120'den fazla organik kozmetik ve 1000'den fazla ilaç üretmektedir.

Weleda dünya çapında 2.440'ın üzerinde çalışana sahiptir ve işletmedeki yöneticilerin% 57'si kadındır.

Weleda üretim tesislerinde kullanılan elektriğinin % 97'si yenilenebilir enerjiden geliyor ve her geçen yıl bu oran artmaya devam ediyor.

Üretim sürecinde üretilen tüm atıkların yaklaşık % 98’i geri  dönüştürülerek yeniden kullanılır.

Weleda'nın ürün kartonları mineralli yağsız renkli mürekkepler kullanılarak basılır.

Yüksek standartlar, yüksek kalite

En yüksek kalite standartları ile ürünlerimizi üretirken titiz kaynak kullanımı sağlanır. Hammaddelerin yaklaşık %78'i organik veya biyodinamik tarımdan ve kontrollü yabani toplamadan gelmektedir. Tüm ürünler tamamen doğal maddelere dayanır. Yapay koruyucular ve boyalar kullanılmaz. Weleda kalite, güven ve sürdürülebilir  iş geliştirme konusunda büyük bir üne sahiptir.

Şirket yapısı

Weleda 19 hissedardan oluşmaktadır ve şirket dünya çapında yaklaşık 2.000 kişiyi istihdam etmektedir. Başkentin yaklaşık yüzde 40'ı ve Weleda AG'nin oy haklarının yaklaşık yüzde 80'i, iki büyük hissedar olan Genel Antroposofik Derneği (AAG, Dornach, İsviçre) ve Arlesheim Kliniği (KA, Arlesheim, İsviçre), daha önce Ita Wegman Klinik AG. Kalan nama yazılı paylar ve oy kullanmayan katılım sertifikaları halka açıktır. Sadece AAG üyeleri pay defterine kayıt yaptırabilirler. Satış açısından Weleda tüm kıtalarda 50'den fazla ülkede bulunur.

Başından beri sürdürülebilir

Şirket 1921 yılında kurulduğundan bu yana Weleda hammadde tedariğinden, kozmetik ve eczacılık ürünleri elde edilmesi, paketleme ve dağıtım gibi tüm iş faaliyetlerinde sosyal, çevresel ve ekonomik olarak sorumlu davranmaktadır.

Weleda ayrıca şifalı bitkiler yetiştirir ve kendi tentür üretim tesisini işletir, burada hammaddeler damıtma, ekstraksiyon veya güçlendirme yoluyla işlenir.

Weleda ayrıca şifalı bitkiler yetiştirir ve kendi tentür üretim tesisini işletir, burada hammaddeler damıtma, ekstraksiyon veya güçlendirme yoluyla işlenir. Bazı yöntemlerimiz zamanla değişse de, kendimize, kurucularımıza ve değerlerimize daima sadık kaldık. Sosyal, çevresel ve ekonomik olarak kurulduğumuzdan bu yana aynı prensiplerle çalışıyoruz. Gerçekten, dünya için olumlu bir fark yaratan bu tutarlılığın en doğrusu olduğuna inanıyoruz.