Sürdürülebilirlik

Gelenekler ve yenilikler Weleda için eşit derecede önemlidir. Weleda olarak sürdürülebilirlik prensibini 3 farklı prensipte ele alıyoruz.

Weleda’nın sürdürülebilirliğe olan bağlılığı

2050 yılına kadar dünya nüfusundaki artışın 7 ila 9 milyarı bulması ve dünya doğal kaynakların azalması öngörülüyor. Weleda’nın en başından beri hedeflediği; gelecek nesillerin gereksiniminden ödün vermeden, herkes için hem yeterli bir yaşamı desteklemek hem de elimizden gelenin en iyisini yapmaktır.

Weleda olarak çevremizi, biyolojik çeşitliliğimizi koruyarak ve bunlara saygı göstererek, çalışanlara, ortaklara, topluluklara adil davranarak ve ücretlendirerek, değer yaratmaktan ziyade değer yaratan etik bir ekonomi oluşturarak başarmaya çalışıyoruz.

90 yılı aşkın bir süredir tamamen sürdürülebilir bir işletme yürütmekten edindiğimiz bilgiler markamızı ve ürünlerimizi benzersiz kılıyor.

Etik Davranmak

Sosyal odaklı bir şirket olarak; çalışanlara, tedarikçilere ve iş ortaklarımıza güvenlik ve bireysel gelişim sağlamaya büyük önem veriyoruz.

Sorumluluk Hissi

Çevresel bağlılığımız biyoçeşitlilik konularından hammadde tedarikine, doğal kaynakların kullanımına ve sürdürülebilir ambalajlamaya kadar uzanmaktadır.

Sürdürülebilir İş

Sürdürülebilir bir ekonomi, dünya kaynaklarının doğanın onları yenilediğinden daha hızlı tüketilmediği ekonomidir.