Marka Hikayemiz

Her şey 1921 yılında Hollandalı bir doktor, Avusturyalı bir filozof ve Alman bir kimyager ve eczacı tarafından kurulan bir ilaç laboratuvarı ile başladı. Bu üç öncü bilim insanı Weleda'nın bu güne kadar ürün felsefesini oluşturan bir kavram kullanarak ilk ilaç ürünlerini geliştirdi. Bu noktadan itibaren odak noktası, insanlara, topluma ve doğaya bütünsel bir bakış açısıyla ilaçların ve doğal kozmetik ürünlerinin üretilmesiydi.

Ürün geliştirilmesinde, bir yıl sonunda Weleda’nın toplamda 120 farklı ürünü bulunuyordu.

1924 yılına gelindiğinde, tıbbi ürünler ve doğal kozmetik ürünler için dünya çapında artan bir talep vardı. Bu nedenle bir süre sonra Weleda yan kuruluşuları kurulmaya başladı.

İlki 1924'te Fransa'da kuruldu, daha sonra 1925'te Hollanda ve İngiltere geldi, ertesi yıl Avusturya ve Çekoslovakya ve 1931 yılında ABD aileye katıldı. Onuncu yılın sonunda Weleda şirketinde 12 kişi istihdam ediyordu. Bu ilk on yılda, bugün hala Weleda’nın müşterileri arasında popüler olan klasik ürünler geliştirildi.

Calendula Özlü Bebek Bakım Serisinin Doğuşu

1960 yılında Calendula Bebek Yağı'nın lansmanı ile biyodinamik olarak yetiştirilen ve öncü bitki olarak seçilen Calendula özlü bebek ve çocuk bakım serisinin temeli atıldı. Sonrasında ise bu seri sürekli gelişmeye devam ederek günümüzdeki ürün gamına ulaştı. Calendula çiçeğinin muhteşem büyüsü hassas bebek cildi ile buluştu. Calendula, hassas bebek cildinin sağlıklı gelişimini desteklemek için mükemmel bir şekilde uygundur.

Gün Geçtikçe Artan Ürün Çeşitliliği

1992 yılına gelindiğinde, Weleda 30 ülkede 10.000'den fazla üründen oluşan geniş bir ürün yelpazesine sahipti. İnsanlar giderek çevreye daha duyarlı hale geliyorlardı ve doğal kozmetiklere olan talep artıyordu. Bu da eski ürün tariflerinin revize edilmesini sağlayarak yeni formülasyonların oluşturulmasının önünü açıyordu. Weleda tarihi boyunca dünyanın dört bir yanındaki kararlı insanların yardımıyla ve ekip çalışmasıyla gelişmeye devam etti.

2011 Yılında 90 Yıllık Büyüme

2011 yılında 90 yıllık büyüme ve sürdürülebilirliği kutladı.

Weleda her zaman kendisine, kurucularına ve değerlerine sadık kalarak vücut bakımına kapılarını açtığı için 1921 yılından bugüne aynı prensiplerle çalışmalarına devam ediyor.

Geçmişten Bugüne Weleda

Weleda 5 kıtada 50'den fazla ülkede 20 şirketten oluşmaktadır.

Weleda dünya çapında 35.000 futbol sahası eş değerinde, 248 km2'lik bir alanda organik tarım alanında kendi ürünlerini yetiştiriyor.

Weleda 23 hektar alanda  1000 civarında kuş türü ve 30'dan fazla yabani arı türü yetişen, 1000'den fazla bitki türüne ev sahipliği yapan, Avrupa'nın en büyük tıbbi bitki bahçelerinde kendi hammaddelerini yetiştirmektedir.

Weleda ürünlerinde 120'den fazla bitki çeşidi bahçelerden taze toplanarak üretimde kullanılmaktadır.

Weleda dünyanın en büyük organik hammadde alıcılarından biridir ve her yıl 1000'den fazla doğal içerik Weleda ürünlerine girmektedir.

Weleda'nın kullandığı tüm bitkisel içeriklerin (2.000 tondan fazla) yaklaşık % 81'i organiktir.

Weleda'nın dünya çapında 50'den fazla uzun vadeli kontrat ile alım garantisi verdiği organik çiftçilerle ortaklığı vardır.

Weleda 120'den fazla organik kozmetik ve 1000'den fazla ilaç üretmektedir.

Weleda dünya çapında 2.440'ın üzerinde çalışana sahiptir ve işletmedeki yöneticilerin% 57'si kadındır.

Weleda üretim tesislerinde kullanılan elektriğinin % 97'si yenilenebilir enerjiden geliyor ve her geçen yıl bu oran artmaya devam ediyor.

Üretim sürecinde üretilen tüm atıkların yaklaşık % 98’i geri  dönüştürülerek yeniden kullanılır.

Weleda'nın ürün kartonları mineralli yağsız renkli mürekkepler kullanılarak basılır.

Bitkilerin Gücünü Kullanarak Tarih Yazmak

Weleda tarihi boyunca dünyanın dört bir yanında biyodinamik tarım ile öncü bir marka olmuştur. Kendi yetiştirdiği bitkiler ile doğal ve organik cilt bakım ürünlerinin üretimine odaklanmıştır.

Bilim insanlarından oluşan ekibimiz, uzmanlıklarını ve ‘doğanın bilgeliğini’ kullanarak bitki özlerini dikkatlice işler. Bitki özünün bir bütün olarak çıkarılmasını ve potansiyelini en üst seviyede gerçekleştirmek için etkinleştirilmesini sağlar.  Her Weleda ürününün en yüksek kalitede olduğundan emin olabilirsiniz.

Weleda'nın cilt bakım ürünlerini benzersiz kılan insan ve doğa arasındaki bağlantıları güçlendirmesidir. Bir Weleda ürünü kullandığınızda bunu kendiniz görebilir, koklayabilir ve hissedebilirsiniz.