Calendula

Büyük şifa, yatıştırıcı ve onarıcı özelliklere sahip bir bahçe favorisi.

Calendula çiçeği, şifa ve süs bahçelerinin yanı sıra popüler de bir bahçe çiçeğidir. O kadar çok yönlü ve etkilidir ki, bu yüzden 80 yıldan fazla bir süredir şifalı bahçelerimizde iyileştirici özelliği için yetiştirilmektedir.

Calendula tıbbi bir bitki olarak popüler olmasının yanı sıra parlak, renkli, sağlam çiçekleri dolayısıyla Yunanlılar, Romalılar, Hintliler ve Araplar arasında süs bitkisi olarak da yaygın olarak kullanılmıştır. 

Calendulanın altın rengi yaprakları uzun zamandır gıdalar ve kozmetikler için kullanılmaktadır. Avrupa’da Orta Çağın sonlarında keşfedilen calendula gıdalarda ve tıbbi bitki olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Güneşin enerjisini vücudunuzda hissedin

Calendulanın kuvvetli ve dolgun bir şekilde gelişmesi, yemyeşil gövdesi, nem açısından zengin yaprakları ve saplarında bulunan ılık kokulu reçinenin su ve güneş ışığının gücüyle birleşmesi ile gerçekleşir. Calendula'nın parlak sarı, turuncu ve kırmızı çiçekleri, büyük miktarlarda ışığı ve sıcaklığı emen gerçek güneş yakalayıcılarıdır. Calendula'nın aktif bileşenleri tahrişi yatıştırmaya yardımcı olur. İçeriğinde bulunan karotenoidler, flavonoidler gibi değerli hücreler ve uçucu yağlar yeni doku oluşumunda besleyicilik sağlarken aynı zamanda cildi dış etkilere karşı güçlendirir.

Calendula cilt bakımında koruyucu ve savunma etkisi olan güçleri ile özellikle değerlidir.

Aynı zamanda kuru, nemsiz, hassas ciltlerde yatıştırmaya ve cildi beslemeye yardımcı etkilere sahiptir.

Sağlıklı bir cilt için besleyici güç

Calendula çiçeği rahatlatıcı ve canlandırıcı özellikleriyle yeni doğanların, bebeklerin ve çocukların hassas cildi için mükemmeldir. Günümüzde Calendula tüm dünyada iyileştirici, yatıştırıcı ve koruyucu özellikleri ile bilinmektedir. Calendula özlü bebek bakım ürünleri geliştirilirken arkasında yatan fikir bebeğin anne karnında deneyimlediği korunma ve güven duygusunu sağlamaktır. Bebek cildi çok hassas, ince ve geçirgen olduğu için sevgi dolu bakıma, sıcaklığa, hassasiyete ve özenli bakıma ihtiyacı vardır. İşte bu noktada calendula özleri devreye girerek bebek cildini beslemeye, direncini artırmaya ve korunmasını sağlamaya yardımcı olur.

Güçlü, yenileyici ve koruyucu yetenekleri ile calendula, ürünlerimizin çoğunda önemli bir rol oynar. İlaç ve kozmetik ürünlerimizin yaklaşık %30'unda bu ışık saçan bitkinin tentürlerini ve yağ özlerini bulacaksınız. Calendula bebek ve çocukların cilt gelişiminde vazgeçilmez olduğu için  50 yılı aşkın süredir  bebek ve çocuk bakımımızın öncü bitkisidir.

 

Calendula Yüz Kremi

Bebeğinizin hassas cildi için nazik koruma ve nem desteği
Calendula Wind und Wetter Balsam

Calendula Koruyucu Yüz Kremi

Soğuk ve sert havalarda, hassas bebek cildi için koruma sağlar.
Calendula Wundschutzcreme

Calendula Pişik Kremi

Hassas bebek cildinde pişiğe karşı koruma

Calendula Parfümsüz Bebek Yagı

Hassas ciltler için organik bebek yağı.

Calendula Nemlendirici Vücut Losyonu

Hassas bebek cildi için hafif dokulu nemlendirici ve sakinleştirici vücut losyonu.
Calendula Waschlotion und Shampoo

Calendula Saç ve Vücut Şampuanı

Duşta ve banyoda bebeğinizin cildini ve saçlarını nazikçe temizler.

Calendula Nemlendirici Vücut Kremi

Hassas bebek cildi için nemlendirici ve besleyici vücut kremi.
Calendula-Zahncreme

Calendula Özlü Dogal Diş Macunu

Nane içermeyen, saf bitki özleri ve mineral maddelerle formüle edilmiş doğal diş macunu.