Calendula

Schwäbisch Gmünd, Almanya
Map of Germany - Calendula Raw Material

Parlak yumuşak bir çiçek olan calendula rahatlatıcı ve koruyucu özellikleri ile bilinmektedir.

Weleda’nın öncü bitkileri arasında calendula önemli bir rol oynar. Calendula Bebek Bakım serisi bu yatıştırıcı ve yararlı bitkinin etkinliği konusunda en önemli örnektir.

Yetiştirme ve işleme aşamalarının en taze şekilde gerçekleştirilmesi için bitkinin ekimi esas olarak Almanya'nın güneyindeki Schwäbisch Gmünd'deki tesisimizde, Avrupa'nın en büyük biyodinamik tıbbi bitki bahçesinde gerçekleşir.

Her yaz, Haziran ayında bu değerli bitki bahçesi çiçek açmaya başlar. Calendula, bir hektarlık bir alanı kaplayan yüz binlerce parlak turuncu çiçek ile manzarayı aydınlatır. Yaklaşık üç ton çiçek elle toplanır ve daha sonra on dört tondan fazla yaprak ve sap hasat edilir. Yaklaşık 30 Weleda ürününde tentür ve bitkisel özler için temel görev görürler.

Açıklayıcı Bahçe Düzeni

Calendula çiçeği, cildin doğal sağlığı için çok yönlü ve etkili tıbbi bitkilerden biridir. İçeriğinde karotenoidler, flavonoidler ve triterpen saponinler gibi değerli besin maddeleri bulunur. Tüm bu bileşenler cildi besleme ve koruma gibi yararlar sağladığından dolayı calendula özellikle tercih edilmektedir.

Kalite Kontrol Bizim İşimiz .

Weleda’nın kurum içi bitki yetiştiriciliği biyodinamik tarım ile gerçekleştirilir. Biyodinamik tarımın temeli "döngüsel düşünme" dir. Yani bu organik kalıntıların tamamen geri dönüştürülebilir olduğunu ve toprak ömrünün canlılığını koruduğunu göstermektedir. Sentetik gübreler ve böcek ilaçları kullanılmadığından genellikle çok fazla manuel çalışma vardır. Örneğin; toprağın besinleri emebilmesi; toprağın gevşek kalması için düzenli olarak alt üst edilmesi gerekir. Çiçeklerin toplanması bile elle yapılır. Bu sayede hasat edilen çiçekler bahçıvanların kalite kontrolünden geçtikçe daha yüksek kaliteli hasat elde edilmesi sağlanır. Çiçekler tarlaların hemen yanındaki işleme tesisine getirildiği için tazelik de garanti edilir.

Buradaki üretimde doğal kozmetiklerimizi yaratmada kullandığımız güneşin enerjisiyle dolu, nazik calendula en önemli bileşenlerden biri haline geliyor.

Discover other projects

Romen Karpatlarının yumuşak tepeleri ve yamaçlarında büyük miktarda yabani arnika büyüyor.

Arnika in Romanya

Yüksek çayırların dirençli ve uyumlu çiçeklenmesi

Göz Otu Almanya

İçerikler

Calendula Özü

Calendula Officinalis Extract

Calendula bitkilerinin çiçek açan kısımları sarı-yeşil ila kahverengi-yeşil bir renge sahiptir. Seçilen ekstraktlara bağlı olarak karotenoidler, flavonoidler ve saponinler içerebilirlerCalendula Çiçek Özleri yumuşatıcı özelliklere sahiptir ve cildin yenilenmesini desteklemeye yardımcı olur.